Öntel Telekomüniskasyon İletişim Sistemleri Pazarlama Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.; 1998 yılında Yaşar Önal (Türk Telekom - İlk Araç Telefonu Teknisyeni, Yaşarlar İletişim Kurucusu) tarafından kurulmuştur. Şirket mottosu olarak müşteri memnuniyeti, etik ticaret anlayışını benimsemiş ve bu doğrutulda hizmet vermeye devam etmektedir.

   Öntel Telekom kurulduğu günden bu yana iletişim sektöründe 15.000'i aşkın kurumsal ve bireysel müşterilerine birçok dalda hizmet sunmuştur. Başlıca GSM sektöründe; Turcell Abone Merkezi, Turkcell Kurumsal Hizmet Merkezi ve Vodafone Kurumsal Hizmet Merkezi olarak hizmet vermiştir.

   Öntel Telekom son yıllardaki gelişmelerle rotasını kurumsal hizmet ve çözüm ortaklıklarına yönlendirmiş ve bu doğrultuda halen başarı ile hizmet vermektedir. "GSM, 3/4G, PBX Santral, Sayısal Santral, Toplu SMS Çözümleri, İletişim Ürünlerinin Kurulumu ve Teknik Yardımı".. özetle kurumsal bir firmanın iletişim teknolojilerinde ihtiyaç duyabileceği her noktada destek olmaktadır. Ayrıca Öntel şirket yelpazesini genişleterek, kurumsal firmalarının ihtiyaçlarının başında gelen Güvenlik noktasında da; "CCTV, Alarm Sistemleri, Araç Takip Sistemleri ve Akıllı Bina Sistemleri, Kurulum ve Satış Sonrası Destekleri" gibi teknolojik çözümlerle talebe cevap verebilmektedir.